FC Smrk - Gladiators 6:5 (3:3)

23.7.2024 - Robo

Trvalo mnoho let, než se gladiátoří ekipa opět sešikovala k zápasu ve velkém fotbale. Stalo se tak na hřišti věhlasného FC Smrk, účastníka 10. ligy (dosud IV.A třídy) v třebíčském okrese. A patnáctka červených v konfrontaci s oranžovými domácími předvedla pohlednou ofenzivní šarvátku.

Úvodní minuty patřily hostům, kteří zvolili kombinační styl blízký futsalovému pojetí. Hned po pár minutách takto dovezli míč na pravou stranu vápna Iljovi, který (žel naposled) prokázal pověst chladnokrevného kanonýra a suše usadil míč k zadní tyči. O chvíli později mohl být slavný znovu, tentokrát však z pár kroků zamířil místo odkryté brány jen do břevna, takže se Glads z druhého gólu radovali až po typické Bubákově kličkované, po níž doklepl mičudu do prázdné brány Jura the Machine.

O co krásněji se dívalo na svižné kombinace Gladiátorů, o to větší se otevíraly skuliny v jejich defenzivě a Smrk začal vršit vyložené šance. Zpočátku domácí zakončovatelé těsně míjeli bránu nebo trefovali mrňavý černý terčík v ní, ale po zaváhání ve vápně se zmocnil míče nejlepší hráč Smrku Dmytro Romaniuk a po kličce Robovi snížil. Glads znovu odskočili na rozdíl dvou gólů poté, co Ilja vyslal Šprta do samostatného nájezdu, který Šoula zakončil bodlem kolem gólmana, ale hned vzápětí Smrk snížil po ušmudlané střele uvnitř vápna a v závěru poločasu srovnal poté, co křídelník tváří v tvář Robovi poslal balon technicky ke vzdálenější tyči.

Momentum domácím vydrželo i na startu druhého poločasu, kdy využili závar v pokutovém území a zblízka k tyči skórovali na 4:3. Následně FCS sevřel hosty na jejich polovině, ale herně nejméně povedená pasáž červených byla paradoxně díky zformované obraně pro jejich bránu nejbezpečnější.

Glads se po několikaminutovém útlumu kolem 70. minuty herně opět zvedli a využili otevřeného prostoru na soupeřově polovině k několika pohledným akcím, z nichž dvě vedly ke gólům a tedy i dalšímu obratu ve skóre. Nejprve bleskurychlou narážečku zakončil Majkl zkušeně po zemi k tyči, aby poté důsledný ťukes završil Šprt křížným pasem na Juru, který levačkou poslal míč kolem brankáře ke vzdálenější tyči. Z vedení se ovšem Glads neradovali dlouho, protože domácím vyšel centr na střed vápna zakončený hlavičkou, která se mírným obloučkem snesla za Roba.

Poslední minuty včetně dlouhého nastavení se nesly v duchu vabank, kdy měli k vítězství blíže Gladiators, jenže své tutovky zahazovali. Nejblíž ke gólu měl Ilja, který poslal obránce na párek, ale pak zblízka přestřelil. Následně Vojtovu střílenou pobídku z levé strany dokázal rukou přizvednout brankář Milan Smetana. Nakonec tak v 93. minutě udeřil Smrk, když si jeho forvard Petr Zima počkal na přihrávku za obranou (v neodmávaném ofsajdu), v situaci jeden na jednoho přeloboval Roba a stanovil konečené skóre na 6:5.

Utkání hrané v naprosto férovém duchu tak přineslo ofenzivní manévry, při nichž Glads spoléhali na kombinační hru s centrálním mozkem Bubákem, zatímco Smrk těžil hlavně z přímočarosti. V prvním poločase měli víc šancí domácí, v hektickém závěru zase Glads, celkově šlo o vyrovnaný fotbal, který byl velmi důstojně dohrán třetím poločasem v duchu 3P - pivo, párek, pálenka. A vzhledem k oboustranné spokojenosti dokonce padala slova o brzké odvetě...

Sestava Glads: Robo - Franz, Vlasy, Švanci, Kauli, Vary, Peťa V. - Majkl, Bubák, Šprt, Vojta, Gabo, Peťa H. - Ilja, Jura.

neděle 20.10 - 9:00